Wełna mineralna służy do ocieplania budynków mieszkalnych, dachów i poddaszy. Stosowana jest do wyciszania ścian działowych jako materiał do izolacji termicznej, akustycznej oraz ogniowej. Najczęściej wykorzystywana jest przy budowie domów jednorodzinnych, hal produkcyjnych i magazynowych. Zapewnia odpowiednią ochronę przeciwpożarową oraz jest przyjazny dla człowieka i środowiska.
Właściwości wełny mineralnej
Wełna mineralna ma bardzo wiele właściwości, dlatego chętnie wybierana do ocieplenia domków jednorodzinnych i nie tylko. Najważniejszą jej cechą jest izolacyjność cieplna, ze względu na swoją strukturę. Ma dobrą odporność na wilgoć jako jeden z niewielu materiałów termoizolacyjnych, dzięki temu zmniejsza rozwój grzybów i pleśni. Szklana wełna mineralna charakteryzuje się dużą chłonnością akustyczną, z tego względu wykorzystywana jest do wygłuszania pomieszczeń mieszkalnych. Szeroki wybór materiałów do izolacji posiada w sprzedaży Mercus bis, skład budowlany, który zajmuje się sprzedażą różnego rodzaju materiałów budowlanych. Posiadają najwyższej jakości produkty oraz własny transport, z możliwością dostarczenia towaru bezpośrednio na plac budowy.
Zastosowanie wełny mineralnej
Wełna mineralna stosowana jest do ociepleń budynków, izolacji ścian zewnętrznych i wewnętrznych, podłóg oraz sufitów podwieszanych, poddaszy użytkowych i nieużytkowych. Ze względu na swoją strukturę wełna skalna oraz wełna szklana stosowana jest do wypełniania różnych płaszczyzn. Ponieważ wełna szklana jest lżejsza i jest bardziej elastyczna, stosuje się ją do wypełniania ścianek działowych, dachów skośnych, natomiast wełna skalna ze względu na swoją wytrzymałość stosowana jest przy izolacji ścian zewnętrznych. Wyróżniamy dwa rodzaje wełny szklana oraz skalna zwana też kamienną. Obydwa rodzaje można kupić w rolkach, natomiast szklana jest sprzedawana również w formie prostokątnych płyt. Wełna mineralna ma różną gęstość i twardość. Materiał ten w łatwy sposób dopasowuje się i wypełnia izolowane powierzchnie.