Co wchodzi w skład sytemu suchej zabudowy?

zabudowa

Sucha zabudowa to materiały wykorzystywane do wykańczania wnętrz, które są często używane ze względu na wygodę korzystania i szybkość przeprowadzania prac. Jakie dokładnie systemy się do nich zaliczają oraz co sprawia, że cieszą się tak dużą popularnością wśród wykonawców?

Jakie elementy suchej zabudowy znajdziecie u nas w ofercie?

Najczęściej używanym systemem suchej zabudowy są płyty gipsowo-kartonowe. Używa się ich do budowy ścian działowych, okładzin ściennych i sufitów, a także podkładów podłogowych. Główne materiały wchodzące w skład suchej zabudowy:

  • płyty G-K,
  • płyty OSB
  • profile do konstrukcji nośnych,
  • narożniki aluminiowe,
  • Wkręty oraz KSM,
  • taśmy na styki płyt gipsowo-kartonowych.
  • flizelina lub fibermesh

Jak więc widać pojęcie systemów suchej zabudowy jest zdecydowanie szersze i obejmuje tak naprawdę wiele różnego rodzaju materiałów wykończeniowych.

Skąd popularność systemów suchej zabudowy?

Wiemy już, jakie materiały wykończeniowe są określane mianem suchej zabudowy. Co jednak sprawiło, zwłaszcza w ostatnich latach, że są one tak popularne? Jednym z największych atutów jest szybki montaż. Jest to ważne przede wszystkim przy dużych, kompleksowych remontach, gdy bardzo istotny jest czas wykonania usługi.

Atutem jest też stosunkowo niska masa tego typu elementów. Przykładem są m.in. płyty gipsowo-kartonowe, które są na tyle lekkie, że nie obciążają konstrukcji budynku. Również z tego powodu bardzo często używa się ich przy stropach.

Ostatnią zaletą systemów suchej zabudowy jest ich długowieczność. Okazuje się, że jest ona równa trwałości samego budynku, dlatego też nie trzeba obawiać się konieczności rychłego przeprowadzania bardzo kompleksowych prac naprawczych.

Praca ekip wykończeniowych jest dziś właściwie niemożliwa bez różnego rodzaju systemów suchej zabudowy, które jak wspomnieliśmy, mają naprawdę wiele atutów. Takie systemy mamy również w ofercie naszej firmy i serdecznie zachęcamy do ich zakupu. Gwarantujemy szybkie dostawy i produkty w konkurencyjnych cenach.